Klub seniora Kocanowo

Informacja o wyniku naboru na liderów Klubu Seniora  w:

Kocanowie ,Stęszewku ,Łagiewnikach

Świetlica środowiskowa ,,Za Płotem” w Kocanowie.

Szczegółowy program półkolonii letnich (termin 13.07.2015 – 24.07.2015)

Świetlica środowiskowa ,,Za Płotem” w Kocanowie rozpoczęła swą działalność w marcu 2009 roku. Adresatami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki) w godz. od 15.00 do 18.00.

Priorytetem działalności tutejszej świetlicy było stworzenie miejsca, gdzie dzieci i młodzież mieszkające na wsi mogą się spotkać.

Głównym celem prowadzonych zajęć jest zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej, udzielanie pomocy w odrabianiu lekcji.

Wyrabianie właściwych cech charakteru, nawyków kulturalnego zachowania, a także rozwijanie uzdolnienia i zainteresowań wychowanków.

Dzieci i młodzież dzięki zajęciom w świetlicy, podnoszą swój poziom intelektualny, mają możliwość rozwoju relacji społecznych, uczą się odpowiedzialności za wspólne dobro.

W tym miejscu każdy znajdzie interesujące go zajęcie.

  • Zajęcia obejmują zajęcia ruchowe, które mają na celu usprawnić koordynację ruchową u młodszych dzieci, a u starszych ja wzmocnić. Dlatego też biorą udział w grach i zabawach ruchowych.

  • Podopieczni świetlicy lubią wykonywać prace plastyczne podczas, których wykorzystują różne techniki.

  • Chętnie korzystają z bezpłatnego dostępu do komputera i internetu, który jest formą zabawy czy tez pomocą edukacyjną.

  • Biorą udział w przedstawieniach podczas, których z zaangażowaniem oraz ekspresją odgrywają przydzielone role.

  • Ponadto wychowankowie świetlicy chętnie grają w gry planszowe oraz słowne.

  • Rozwiązują łamigłówki, rebusy, krzyżówki przy tym rozwijając kreatywne myślenie.

W okresie wakacyjnym dzieci i młodzież z radością uczestniczą w półkoloniach letnich, których hasłem przewodnim jest to, że ,,Wakacje na wsi nie muszą być nudne”.

Podczas ferii zimowych nie ma czasu na nudę, ponieważ podopieczni świetlicy doskonalą naukę jazdy na nartach oraz mają możliwość podziwiania górskich scenerii, gdyż już kilkakrotnie spędzili ferie zimowe w Gliczarowie Górnym.

Świetlica jest miejscem, gdzie panuje ciepła atmosfera, a wychowankowie mają możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób przyjemny i pożyteczny.

Ogłoszenie o zamówieniu na usługi społeczne na Realizację poradnictwa specjalistycznego w ramach projektu „Smakuj Życie”

Icon of Informacje O Wynikach Naboru Informacje O Wynikach Naboru (40.1 KiB) Pobrano 440 razy